Jetson One – мультикоптер з пілотом на борту.

Jetson – шведська компанія з проектування та виробництва eVtol літальних апаратів. Місія – змінити спосіб подорожей, мета – зробити небо доступнішим для кожного.

Виробництво свого першого апарату розпочали у 2017 році і вже навесні 2018 року прототип був готовий. Проектувальники та дизайнери продовжили роботу над коптером, з погляду дизайну, безпеки, зручності, технологічності тощо. В результаті роботи з’явилася назва Jetson ONE – особистий електричний пілотований апарат, розрахований на 1 пілота, ним можна володіти і на ньому можна літати.

Пріоритетним напрямком є ​​безпека. У разі виходу їх ладу одного з 8 двигунів, коптер зможе успішно продовжити політ. Система управління польотом, саме політний комп’ютер має потрійне резервування, що виключає можливість відмови. Наприклад, в літаках застосовується дублювання більшості вузлів і агрегатів, а багато вертольоти, такі як Робінсон 44, не мають дублюючих систем, літають на 1 двигуні і так далі.

Jetson обладнаний лідарними датчиками для зчитування рельєфу поверхні Землі та запобігання зіткненню з перешкодами. Встановлено балістичний парашут із швидким розгортанням. Багато останні розробки для малої авіації все більше використовуються системи спрямовані на безпеку польотів на найвищому рівні.

Основні льотно-технічні характеристики: вага – 86 кг, допустима вага пілота – 95 кг, ширина у складеному вигляді всього 90 см, тривалість польоту до 20 хвилин, електромотори – 8 шт, керування – 3-х осьовий джойстик та ручка газу, рама – алюмінієва.

Джетсон розганяє швидкість 102 км/год, але здатний розвивати і велику швидкість. Справа в тому, що розробниками встановлено обмежувач на програмному рівні, з метою безпеки для пілота.

Згідно з інформацією на офіційному сайті організації, в 2022 для замовлення Jetson One необхідно внести 22000 доларів, а після того, як апарат буде доставлений для складання на завод, залишок становить 70000 дол. Більше того компанія продала на замовлення всі плановані до випуску в поточному році моделі, що говорить про колосальну популярність мультикоптера.

Jetson – цікава розробка в області електричних літаючих повітряних засобів для пересування і мабуть має велике майбутнє, тому що спочатку з одномісного пілотованого дрону здатний модернізуватися в двомісний, мати велику тривалість польоту і зможе подарувати своїм власникам можливість заглянути в найвіддаленіші куточки, він створений для тих , хто одержимий небом.

#jetson #evtol #lidar

  1. Головна
  2. Нотатки
  3. Jetson – пілотований мультикоптер
Меню