Cyclotech – австрійська компанія, одна з лідерів у галузі проектування та створення циклоторних рухомих систем, працює над інноваційними рішеннями в області авіаційної інженерії.

Інтенсивні дослідження понад 10 років дозволили створити нову двигунову установку за принципом цикложиру. У цій конструкції для створення тягової та підйомної сили використовуються обертові ротори, зовнішньо, чим нагадують бочонки. Особливість конструкції в тому, що циклоротор здатний створювати векторне тягове зусилля на 360 градусов, що дозволяє збалансувати і виконувати політ за принципом вертолета, залежати і рухатися в будь-якому напрямку в просторі. Работая по принципу установки Фойта — Шнайдера, силовая установка широко применяемая в кораблестроении для приведення корабельних судов в рух.

Ротор має унікальну цилиндричну конструкцію у вигляді бочонка, а замість прививних стенок, круглі основи з’єднання між собою лопастями та осью. Лопасти, по аналогії з винтами вертолета, змінюють кут атаки, що дозволяє направляти тягу в потрібному напрямку по вертикалі, а здатність змінювати кут нахилу лопастей і зміщувати ось відносно центру вращения ротора, дають можливість переміщатися по вертикальній осі руху. Крім того, що приводять в рух електромоторами роторів, в відмінність від інших силових установок, здатні мгновенно реагувати на сигнали управління та переміщатися в просторі. Таким чином циклокоптер володіє швидкою максимальною відчутністю, максимально та ефективно реагує та керується, можливо навіть швидше, чим при маневріванні вертолета.

Прототип нового Cyclotech функціонує зі швидкістю 3100 об/хв і створює максимальне тягове навантаження в 247Н. Cyclotech смогла підняти значну пароходну установку в повітрі. Ротори показують відмінний результат і здатні створити важливу конкуренцію привичною конструкцією вектором тяги в одному напрямку, в відмінності від циклоротора. За час розробки компанія створила 5 поколінь роторов, але в 2021 році представила літаючий виключно на своїх роторах демонстраційний образець, виконавши серію тестових польотів і налетів як кілька десятків годин під час випробувань.

Компанія продовжує працювати над своїми проектами і створювати нові концепції, пропонує вже сьогодні багато варіантів застосування своїх розробок, в тому числі вантажні дрони evtol і повітряне таксі, пропонує циклоротори в якості елементів управління вертолетами та інших повітряних судів.

#cyclotech #cyclorotor #evtol

  1. Головна
  2. Нотатки
  3. CycloRotor – рух без обмежень
Меню