CityAirbus – аеротаксі майбутнього від компанії Airbus.

Технології eVTOL привертають широку увагу у світовому авіабудуванні і вже можна впевнено сказати, що майбутнє настало. Основними фундаментальними аспектами є економічність і екологічність, а також малошумність. Електричні літальні апарати, у перспективі, можуть скласти значну конкуренцію звичним нам вертольотам та літакам.

Компанія Airbus розпочала реалізацію проекту мультикоптера у 2015 році. Після наземних випробувань обладнання коптер здійснив перший випробувальний політ у травні 2019 року. На етапі будови вартість прототипу оцінюється в 1 мільйон євро.

Технічні характеристики аеротаксі дозволяють розвивати швидкість польоту до 120 км/год і перебувати в повітрі від 15 до 30 хвилин завдяки 4 парам з 8 несучих гвинтів і подолати відстань від 30 до 60 км. Загальна вага конструкції складає 2.2 тонни, при вазі батареї 500 кг. Розраховано повітряне судно на перевезення 1 пілота та 3 пасажири, а в перспективі безпілотний режим із 4 пасажирами на борту.

Час зарядки експериментального апарату становить 30-60 хвилин, що порівняно недовго. У майбутньому конструктори планують скоротити цей час до 15 хвилин, що є важливим у разі щоденної експлуатації в рамках темпу та швидкості життя в сучасних умовах.

У своїх нотатках ми часто звертаємо увагу на безпеку польотів та мінімізацію ризиків під час повітряного руху. Як стверджують конструктори, у разі втрати одного гвинта, двигуна або часткового виходу з ладу батареї, коптер здатний здійснити посадку.

Перспективний напрямок – це перевезення пасажирів у міських умовах та приміських напрямках, на залізничні вокзали та аеропорти, а також у разі завантаженості міських доріг. Апарат може отримати широке застосування у міських умовах завдяки вертикальному зльоту та посадці у найбільших мегаполісах планети.

CityAirbus виготовлений з металу та композитних матеріалів, має гнучку конструкцію з точки зору модернізації під час будови, тестування, випробувальних польотів та у разі серійного виробництва.

На скільки відомо, на сьогоднішній день аеротаксі проходить льотно-технічні випробування і за планом компанії може з’явитися на маршруті між Парижем і Діснейлендом, у той час, коли Франція прийматиме Олімпійські ігри в 2024 році.

Для виконання польотів на подібних повітряних суднах необхідно створити на законодавчому та технічному рівні цілу транспортну систему зі своєю інфраструктурою, що включає управління польотами, обладнані посадкові майданчики для зльотів і посадок, з місцями для стоянки підзарядки батареї, а також спеціалізовані маршрути для безпілотних міських польотів. і багато іншого.

Ми з цікавістю та цікавістю стежитимемо за тестуванням та реалізацією проектів електричних, електричних безпілотних літальних апаратів з вертикальним та горизонтальним зльотом від корпорації Airbus.

#airbus #cityarbus #evtol

  1. Головна
  2. Нотатки
  3. Аеротаксі CityAirbus
Меню