AirCar – літаючий автомобіль, який одержав сертифікат льотної придатності.
Klein Vision – компанія розробник інноваційної техніки, у тому числі й у галузі авіаційної будови літальних апаратів. На чолі компанії стоїть Стефан Кляйн – винахідник, льотчик випробувач, який присвятив понад 40 років розробкам літальних конструкцій.
Попередником моделі AirCar став AeroMobil, що з’явився у проекті ще далекого 1989 року. Старт розробки AirCar почався в 2016 році і через 3 роки, аеромобіль здійснив свій перший тестовий політ.
Зовні машина схожа на спорткар, розрахована на перевезення двох людей і має конструкцію, що трансформується, здатну скласти і розкласти крила, а так само хвостове оперення, менш ніж за 3 хвилини. Важливою особливістю є той факт, що процес відбувається автоматично, після запуску не вимагає від пілота ручної допомоги, і що найважливіше немає необхідності залишати автомобіль на час розкладання або складання крил. Інноваційна, дуже зручна конструктивна особливість, на відміну від Icon A5, де необхідно розкладати крила в ручному режимі, попередньо покинувши кабіну.
Якщо говорити про технічні характеристики, то на даному етапі машина летить не гірше, ніж середньостатистичний вертоліт, має відмінні льотні характеристики завдяки композитним легким матеріалам і будові несучої конструкції. Автомобіль після модифікації зможе взяти на борт більше пасажирів, а також розглядається варіант машини-амфібії та встановлення другого двигуна. Установка потужнішого або другого двигуна, збільшує ступінь безпеки апарата. І на тестовій моделі вже встановлений балістичний парашут, а це вже важливо.
Наліт 35 годин, з них 200 зльотів та посадок. Машина здійснила переліт з Аеропорту Нітра до Словаччини до Братислави, а далі поїхала своїм ходом, без жодних проблем, як звичайні автомобілі.
Приводить машину в рух, як на землі, так і повітрям, двигун внутрішнього згоряння об’ємом 1.6 літра потужністю в 140 кінських сил. Злітна швидкість становить 115 км/год, а під час польоту досягає 180 км/год, на рівні з польотом на гелікоптері Robinson 44. Розробники планують встановити новий двигун, що дозволить розвинути швидкість до 300 км/год і розрахункова дальність польоту зросте до 1000 км .
Необхідно дочекатися результатів випробувань, на це може знадобитися орієнтовно 12 місяців та отримає нові технічні можливості літального апарату. У разі передбачуваних вдалих результатів, автомобіль, що літає, зможе надійти в серійне виробництво і зробити колосальний прорив у світовому автомобілі та авіабудуванні.